Ljubav djeci prije svega

Učenici drugog razreda Katoličke osnovne škole prošlog su tjedna pod motom „Ljubav djeci prije svega“ obilježili Dječji tjedan. Na satu razrednika zanimljivim igrama prisjetili su se svojih prava i dužnosti, a zatim su u Gradskoj knjižnici i čitaonici Virovitica sudjelovali na zanimljivoj radionici kojom su osvijestili svoje vrline i mane i povodom toga izradili zanimljiv plakat. U produženom boravku jedan je dan bio rezerviran za razredne karaoke koje su učenici s posebnim veseljem prihvatili, a jednako su ih razveselile i sportske igre na školskom igralištu. Dječji tjedan zanimljivom radionicom o emocijama privela je kraju psihologinja iz Centra za socijalnu skrb Virovitica, gospođa Sandra Matošina Borbaš, koju su ugostili i učenici 1.b razreda. Razgovarala je s učenicima o njihovim emocijama te o prihvatljivom i neprihvatljivom načinu iskazivanja vlastitih emocija. Učenici su se uživljavali u razne uloge, glumili i prikazivali svoje ponašanje kada su sretni, tužni, ljuti i uplašeni. Zahvaljujemo našoj gošći što nas je posjetila te djelatnicima Gradske knjižnice i čitaonice Virovitica i učiteljicama koje su nas ondje ugostile i pripremile nam poučnu radionicu. Veselimo se sljedećoj suradnji i druženju! (Facebook Katolička osnovna škola)

Fotografija Katolička osnovna škola u Virovitici.