Dječji odjel

Sadržaj   |     |   01.10.2008.

Dječji odjel Gradske knjižnice namijenjen je predškolskoj djeci,djeci i mladeži osnovnoškolske dobi, ali i svima onima koji se na bilo koji način bave djecom (roditelji,odgojitelji,učitelji,studenti pedagoških usmjerenja).

Kako postati članom Dječjeg odjela?

Najvažnije je željeti se učlaniti,ostalo je sve lako.

Pri prvom dolasku upisuju se osobni podaci djeteta u kompjutorsku bazu,a nakon toga dobiva se godišnja članska iskaznica.

Ona je "ulaznica" koja vrijedi jednu cijelu godinu.

Dječji odjel naše knjižnice posjeduje bogat i raznolik fond knjiga primjerenih svim uzrastima svojih korisnika.

Knjižna zbirka uključuje:

• slikovnice
  • dječju književnost
  • književnost za mladež
  • književnost na stranim jezicima
  • referentnu zbirku
  • popularno-psihološku literaturu za roditelje
  • stripove

Knjižnica raspolaže s većim brojem naslova iz osnovnoškolske lektire.

U sklopu Dječjeg odjela Gradske knjižnice i čitaonice nalazi se i igraonica za najmlađe,suvremeno opremljen multimedijski odjel i dječja čitaonica.

Multimedija:

U multimedijskom odjelu nalazi se 6 suvremeno opremljenih računala na kojima djeca mogu igrati razne edukativne i zabavne igrice prilagođene uzrastu.

• CD-ROM kolekcija igrica se ne posuđuje,možete ih koristiti isključivo u knjižnici
  • DVD-ovi
  • CD-ovi
  • VHS kasete

Radno vrijeme:  ponedjeljak-petak  od 8-19:30 h
                              subota                     od 8-12 h

Dječja čitaonica:

Osim posudbe knjiga na Dječjem odjelu Gradske knjižnice moguće je:

• čitati časopise za djecu i mladež
  • pretraživati internet
  • igrati se i družiti s drugom djecom
  • koristiti se referalnom zbirkom primjerenom uzrastu
  • pisati referate i sl.

Postoji mogućnost da se uspostave (utorak) radionice za djecu s posebnim potrebama.

Popis časopisa koje možete čitati u čitaonici Dječjeg odjela Gradske knjižnice:
Moj planet, Frizbi, Modra lasta, Miki Maus, Dječji klub, Prvi izbor, Medvjedić Winnie Pooh, National Geographic Junior, Kloks.

Voditeljica Dječjeg odjela:
Mirjana Kotromanović, dipl. knjižničarka