Služba nabave i obrade

Sadržaj   |     |   01.10.2008.

Služba nabave i obrade obavlja odabir građe za nabavu, a zatim i stručnu obradu nabavljene građe.

Osim tradicionalnih izvora znanja, informacija i razonode dakle knjiga, nabavljamo i periodičke publikacije (novine i časopise), audiovizualnu građu (CD-ove, CD-ROM- ove, DVD-ove) i igračke.

Nabava knjižnične građe nastoji, u skladu s IFLA-inim i UNESCO-vim Manifestom za narodne knjižnice, osigurati osnovne uvjete za cjeloživotno učenje svih pojedinaca i društvenih skupina.

Nastojeći udovoljiti svim dobnim skupinama Knjižnica nabavlja raznovrsnu knjižničnu građu na sljedeće načine:

• Kupnja
  • Otkup Ministarstva kulture RH
  • Dar
  • Zamjena / Naknada za izgubljene primjerke

Prilikom nabave nastojimo "osluškivati" potrebe korisnika koji nam se mogu i osobno obratiti ili zapisati svoje zahtjeve u Desideratu ili kartoteku želja.

Smjernice nabavne politike Gradske knjižnice i čitaonice Virovitica, kao okvira za nabavu, još su u izradi.

Voditeljica: Danijela Crnčić dipl. knjižničarka, danijela@knjiznicavirovitica.hr (na porodiljnom od 14. ožujka 2012.) - zamjena je Robert Fritz, knjižničar, robert@knjiznicavirovitica.hr , tel. 033 721-826, radno vrijeme: pon, sri, pet: 13-19.30 sati, uto, čet: 7.30-14 sati.