Alzheimerova bolest i druge demencije: rano otkrivanje i zaštita zdravlja. Zagreb: Medicinska naklada, 2017.
Prvi sveučilišni udžbenik u Hrvatskoj o Alzheimerovoj bolesti iz pera sedamdesetak uglednih specijalista i znanstvenika koji se bave zaštitom zdravlja gerijatrijskih i psihogerijatrijskih bolesnika s tom bolešću. Teme interdisciplinarnih istraživanja jesu sveobuhvatne, primjerice: metode ranog otkrivanja i dijagnostički kriterij, procjena stupnja kognitivnog oštećenja, značenje Registra za Alzheimerovu bolest i druge demencije, neuroslikovne metode u dijagnostici, farmakoterapija, pravni aspekti i posebnosti bolesnika, uloga obiteljskih liječnika, medicinskih sestara i socijalnih radnika, bolničko liječenje, psihološko savjetovalište za članove obitelji, radnoterapijski proces i primjeri rada s oboljelima, nutritivni status i prehrana, utjecaj tjelesne aktivnosti u prevenciji i liječenju. Pridodani su i edukativni testovi znanja o Alzheimerovoj bolesti te u stripu prikazani primjeri iz prakse o skrbi za starije osobe.
Perlmutter, David ; Carol Colman: Bolji mozak: najbolja sredstva za poboljšanje pamćenja i oštroumnosti te za sprečavanje starenja mozga. Zagreb: TELEdisk, 2012.
Knjiga je podijeljena u tri dijela. Prvi dio otkriva skrivene faktore rizika koji smanjuju mentalnu učinkovitost i povećavaju podložnost ozbiljnim problemima s pamćenjem i mogućnost pojave neurološke bolesti. Drugi dio uključuje opis vježbanja mozga koja ojačavaju stanice mozga, vodič za način života, plan obroka i načine uzimanja dodataka prehrani. Treći dio prilagođen je onima kojima su već dijagnosticirani neurološki poremećaji i nudi protokole za testiranje koji su pomogli mnogim pacijentima. Prikazuje Parkinsonovu bolest, moždani udar, multiplu sklerozu, Alzheimerovu bolest, vaskularnu demenciju i Lou Gehrigovu bolest.
Gendron, Marie: Misterij Alzheimer: njega, put suosjećanja. Zagreb: Škorpion, 2011.
U ovoj knjizi, doktorica Marie Gendron jasno i glasno odgovara na sva pitanja koja izaziva termin Alzheimerova bolest. Donosi nam dragocjene savjete kako bismo mogli njegovati oboljelu osobu, poštivajući pritom njezino dostojanstvo. Iznosi brojna svjedočanstva koja potvrđuju kako žrtve Alzheimera nisu zaboravile jezik srca niti izgubile smisao za humor. Iznad svega, ovo djelo poziva čitatelja da promjeni svoj pogled na ovu misterioznu bolest.