+385 (0)33 721 415
+385 (0)99 383 8112
Pon - pet: 7:30 - 19:30
Sub: 7:30 - 13:00
info@knjiznicavirovitica.hr
BiblioPUB kviz u svibnju okupio zaljubljenike u znanje i timski duh
19. svibnja 2026.
U ponedjeljak 18. svibnja 2025. godine, održan je BiblioPub kviz na kojem su sudjelovale ekipe: Sve za pet, Cvjetovi zla, Kvizaški sindikat, Čudne i Zagrepčanka te Glagoljaši. Kviz je okupio natjecatelje željne znanja, dobre zabave i zajedničkog druženja u poticajnoj atmosferi.
Natjecanje se sastojalo od tri kruga, a svaki je sadržavao po deset pitanja iz različitih područja. Sudionici su pokazali svoje znanje iz povijesti, povijesti pisma, književnosti, glazbenih i sportskih legendi, medicine, filma te pitanja vezanih uz Europsku uniju. Raznolike teme omogućile su svim ekipama da pokažu svoje sposobnosti, timski rad i opću kulturu. S najviše osvojenih bodova, pobjedu je odnijela ekipa Glagoljaši koju su činili obitelj Janković Damjan.
Poseban naglasak stavljen je na pitanja o Europskoj uniji, čime se kroz zabavan i interaktivan način promicalo europske vrijednosti poput zajedništva, suradnje, međusobnog poštovanja i cjeloživotnog učenja. Upravo su ovakve aktivnosti važan dio Erasmus+ projekata jer povezuju mlade i cijele obitelji kroz edukaciju, komunikaciju i razmjenu znanja.
BiblioPUB kviz još je jednom pokazao kako kvizovi nisu samo natjecanje, nego i prilika za druženje, razvijanje kritičkog razmišljanja i jačanje timskog duha. Kroz zajedničko rješavanje pitanja sudionici uče jedni od drugih, razvijaju komunikacijske vještine i stvaraju nova prijateljstva, što ovakve događaje čini vrijednim i korisnim iskustvom za sve uključene.
Mirjana Kotromanović


